XXI - 2020 wdech...wydech

2020

Projekt plakatu: Aleksandra Tarnawa
Grafika: Daniel Łukasz Kałuś

11 grudnia 2020; on-line, ul. J. Jainty 17, pl.J. Sobieskiego 3, pl. K. Stanek 1.

Festiwal w dużej mierze realizowany jest w formie zdalnej ze względu na pandemię COVID-19. Pomysł zatytułowania Festiwalu „Wdech... Wydech” powstał zanim zaczęliśmy nosić maseczki, zostaliśmy zamknięci w domach i zakazano nam chodzić do lasów.

X Mały Festiwal Sztuki Wysokiej. 
XIII Marzenia do nieba.

Wystawy festiwalowe - prace zgłoszone na Festiwal można zobaczyć w trzech miejscach: Pracowni Stalowe Anioły (ul. Józefa Jainty 17), Lokalu w Bytomiu (plac Jana Sobieskiego 3), Bytomskim Centrum Kultury (plac Karin Stanek 1).
Akcja Spacer - wystawy można zwiedzać osobiście i on-line.

Wydarzenia towarzyszące:
Bezwiośnie - filmowa wersja spektaklu studentów bytomskiego WTTASTw Krakowie (Judyta Pakulska - taniec, Marek Szajnar- taniec, Natalia Krynicka - scenografia, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska - choreografia; muzyka: Dominik Karkoszka - perkusja, Kacper Krupa - saksofon, Piotr Cienkowski - kontrabas).
Nieustannie - animacja o charakterze performatywnym (Ewa Jaworska).
Casting - fabularny film krótkometrażowy (Jagna Wach - scenariusz, Sebastian Drożak - reżyseria, Tobiasz Czołpiński - zdjęcia, Bartosz Seredyn - dźwięk Tobiasz Czołpiński - montaż).
Dominik Strycharski - koncert muzyki improwizowanej (śpiew, elektronika).

W festiwalowej wystawie bierze udział 116 artystów.

Festiwalowy konkurs nie odbywa się.