Projekt plakatu: Pawel Synowiec
28 września 2007; ul. Zaułek, Bytom
Nad Festiwalem zawisły chmury. Zniechęceni trudnościami ze zdobyciem finansowania, organizatorzy postanawiają zawiesić działalność Festiwalu. W końcu udaje się zdobyć fundusze i we wrześniu, dzięki zaangażowaniu grupy przyjaciół, zostaje zorganizowana wystawa poświęcona osobom wspierającym Festiwal od początku jego istnienia.
Wydarzenia towarzyszące:
Zaułek Tomasza - spektakl (Sylwia Hefczyńska-Lewandowska -taniec, Aleksander Kopański-taniec, Dominik Strycharski-muzyka, Jacek Wichrowskiscenografia). Scenografię tworzyła sięgająca drugiego piętra, stojąca na środku Zaułka, drabina oraz krzesło i stolik. Drabinę zamocowano w taki sposób, że sprawiała wrażenie, jakby jeden z jej końców zawisł w powietrzu. Krzesło i stolik podwieszono z kolei na murze Zaułka na wysokości dwóch metrów. Kwartet Akademos - koncert muzyki klasycznej (Anna Rechlewicz - I skrzypce, Joanna Cogiel - li skrzypce, Aleksandra Batog - altówka, Danuta SobikPtok-wiolonczela).
Doministry - performance muzyczny (Dominik Strycharski - flet, śpiew, elektronika).
Wystawa fotografii dokumentującej wcześniejsze edycje Festiwalu.
W festiwalowej wystawie wzięło udział 27 artystów.
Festiwalowy konkurs nie odbywa się.