VIII - 2007

2007

Projekt plakatu: Pawel Synowiec

28 września 2007; ul. Zaułek, Bytom 

Nad Festiwalem zawisły chmury. Zniechęceni trudnościami ze zdobyciem finansowania, organizatorzy postanawiają zawiesić działalność Festiwalu. W końcu udaje się zdobyć fundusze i we wrześniu, dzięki zaangażowaniu grupy przyjaciół, zostaje zorganizowana wystawa poświęcona osobom wspierającym Festiwal od początku jego istnienia. 

Wydarzenia towarzyszące: 
Zaułek Tomasza - spektakl (Sylwia Hefczyńska-Lewandowska -taniec, Alek­sander Kopański-taniec, Dominik Strycharski-muzyka, Jacek Wichrowski­scenografia). Scenografię tworzyła sięgająca drugiego piętra, stojąca na śro­dku Zaułka, drabina oraz krzesło i stolik. Drabinę zamocowano w taki sposób, że sprawiała wrażenie, jakby jeden z jej końców zawisł w powietrzu. Krzesło i stolik podwieszono z kolei na murze Zaułka na wysokości dwóch metrów. Kwartet Akademos - koncert muzyki klasycznej (Anna Rechlewicz - I skrzy­pce, Joanna Cogiel - li skrzypce, Aleksandra Batog - altówka, Danuta Sobik­Ptok-wiolonczela). 
Doministry - performance muzyczny (Dominik Strycharski - flet, śpiew, elektronika). 
Wystawa fotografii dokumentującej wcześniejsze edycje Festiwalu. 
W festiwalowej wystawie wzięło udział 27 artystów. 

Festiwalowy konkurs nie odbywa się.