Projekt plakatu: Pawel Synowiec
9-10 lipca 2005; ul. Zaułek, Bytom
Laureatka V Konkursu Festiwalu Sztuki Wysokiej: Olga Palka-Śląska.

Wydarzenia towarzyszące:
Trzytrzytrzy-spektakl w wykonaniu tancerzy Śląskiego Teatru Tańca (Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Aleksander Kopański, Eryk Makochon). Sylwia Hefczyńska-Lewandowska (tancerka, a później także choreografka i pedagożka bytomskiego Wydziału Teatru Tańca należącego do Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie) prawie co roku będzie obecna na festiwalowej scenie.
Trio harfowe - koncert muzyki klasycznej (Agnieszka KaczmarekBialic-harfa, Alicja Molitorys-flet, Aleksandra Batog-altówka).
l00nka - koncert eletronic free jazz performance (Przemek Borowiecki-perkusja, Tomek Leś-gitara, Adam Stodolski-kontrabas).
Pulsarus - kancert (Kuba Rutkowski -perkusja, Piotr Rachoń -pianino elektroniczne, Dominik Strycharski-flet, śpiew).
Doministry - koncert minimal art (Dominik Strycharski-flet, śpiew, elektronika).
Avatar - koncert modern jazz, free, ethno.
W festiwalowej wystawie wzięło udział 113 artystów.