Projekt plakatu: Katarzyna Słania
9 czerwca 2001; ul. Zaułek, Bytom
Festiwal przenosi się na ulicę Zaułek i podwórko Galerii Stalowe Anioły. Wystawa zorganizowana pod gołym niebem ma charakter otwarty, mogą ją odwiedzać wszyscy. Idee otwartości, braku sztucznych podziałów i interdyscyplinarności stają się leitmotivem kolejnych Festiwali.
Ogłoszono I Konkurs Festiwalu Sztuki Wysokiej.
Laureat Konkursu Festiwalu Sztuki Wysokiej: Adam Wojciechowski

Wydarzenia towarzyszące:
Dharmapunk - koncert afrykańskich instrumentów perkusyjnych
i performance (Jacek Poroszewski, Wojtek Kalinowski, Wojtek Markiewicz, Maciej Cierzniak).
Wielkoformatowe obrazy na płótnie-Maciej i Małgorzata Linttner. Obrazy-sztandary zostają powieszone nad Zaułkiem. Powiewają nad nim jeszcze długo po zakończeniu Festiwalu.
W festiwalu wzięło udział 35 artystów.