ŚCIANA 1
9 czerwca 2000; plac Kościuszki, Bytom
Na ścianie, pozostałej po wyburzonej kamienicy przy placu Kościuszki w Bytomiu, zaczął unosić się anioł z olbrzymimi stalowymi skrzydłami. Jego sylwetkę tworzyt napis „Festiwal Sztuki Wysokiej”. Anioł fruwał pomiędzy
kilkunastoma obrazami. Wysoko, tak że wszystko było widoczne z daleka. To Bartłomiej Kopeć wpadł na pomysł nazwania wystawy „Festiwalem Sztuki Wysokiej”.
Skrzydła wykonał Jacek Wichrowski, obrazy namalowała grupa przyjaciół związanych z Galerią Sztuki Użytkowej
Stalowe Anioły mieszczącą się przy bytomskiej ulicy Józefa Jainty 17. Galerię, kilka miesięcy wcześniej, założyła Magdalena Tomal-Wichrowska i Jacek Wichrowski.
Grupę tworzyli studenci Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w większości związani z jej katowicką filią, artyści iezależni i założyciele galerii: Katarzyna Chudzik, Małgorzata Jończyk, Dorota Kleszcz, Maciej Linttner, Ewa Ludwig, Maciej Nowacki, Aga Przepiórzyńska, Kasia Słania, Kasia Sokołowska, Andrzej Łabuz, Agata Stańczyk, Justyna Szklarczyk-Lauer, Piotr Węgrzyński, Grzegorz Domher oraz Magda i Jacek Wichrowscy.
W festiwalowej wystawie wzięto udział 16 artystów.
